Обява ЕКОПАК ЕКОПАК
Уважаеми ученици,
Уважаеми родители,
Уважаеми учители,
- СУ „Ваня Войнова“ се присъединява към кампания – състезание на Столична община и ЕКОПАК България, които организират „ЕКОКЛАС“ – кампания-състезание за популяризиране на разделното събиране и рециклирането сред учениците от 1. до 12. клас. Кампанията продължава в училищата на територията на район „Красно село“ и ще има състезателен характер – състезание между класовете във всяко училище за събиране на рециклируеми пластмасови бутилки и алуминиеви кенчета.
Класът, събрал най-голямо количество алуминиеви кенове и пластмасови бутилки (премерени като килограми) печели награди, както следва:
- ü Награда за класовете на първо, второ и трето място, събрали най-голямо количество алуминиеви кенове и пластмасови бутилки (премерени като килограми) във всяко училище, отговарящо на минималните изисквания – Ваучери за кино прожекция по избор в салоните на Cinema City в София е за всички деца от класа.
- ü Награда за класoвете на първо, второ и трето място, събрали най-много рециклируеми отпадъци през пролетното издание и съответно есенното издание – Подаръци от Unilever за всички деца от класа.
- ü Награда за училищата на първо, втори и трето място, събрали най-много рециклируеми отпадъци през пролетното издание и съответно есенното издание – Комплект почистващи продукти от Unileve.
До финала на кампанията децата и семействата им събират в жълти чували вкъщи празни пластмасови бутилки и алуминиеви кенове, като ги смачкват и затварят с капачка, за да заемат по-малко обем.
- Финал на кампанията и измерване на събраните количества – 29 април от 11.00 ч.
- С цел по-добра организация, 132. СУ „Ваня Войнова“ ще обособи място на територията на училището, където в деня на финала ще бъдат измервани чувалите на всеки клас. Чувалите на всеки клас трябва да бъдат групирани заедно с бележка, указваща класа, за който се отнасят. Може и самите чували да са надписани.
- На финала на кампанията Екопак България ще организира измерването на тежестта на предадените чували за всеки клас и извозването им за рециклиране. След анализ на резултатите ще бъде проведено и награждаване на класа, събрал най-голямо количество рециклируеми материали.
Надяваме, се че заедно всички можем да се включим в кампанията – състезание на Столична община и ЕКОПАК България!